Δικαιολογητικά εγγραφής

Η εγγραφή πρέπει να γίνει ηλεκτρονικά στην Ηλεκτρονική Υπηρεσία “Πρώτη εγγραφή” της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης (gov.gr) με τους κωδικούς taxisnet.

Στη συνέχεια επιλέγετε το νηπιαγωγείο όπου ανήκετε σύμφωνα με τη διεύθυνση κατοικίας

Συμπληρώνετε τα στοιχεία που θα ζητηθούν και πατάτε υποβολή.

Έπειτα θα πρέπει να προσκομίσετε στο νηπιαγωγείο:

– Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (θα σας δοθεί από το νηπιαγωγείο)

– Βιβλιάριο υγείας όπου θα αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια

Παγκόσμια ημέρα διατροφής

Στα πλαίσια της Παγκόσμιας Ημέρας Διατροφής επισκέφθηκε το σχολείο μας ή κ Μαχαιρίδου Μελίνα, διατροφολόγος, για να μας μιλήσει για την υγιεινή διατροφή. Τα παιδιά έμαθαν  μέσα από παιχνίδια, ποιες τροφές πρέπει να τρώνε καθημερινά και ποιες πρέπει να αποφεύγουν. Ευχαριστουμε πολύ την κ Μαχαιρίδπυ που απάντησε θετικά στο κάλεσμα μας. Στη δράση συμμετείχε και το Ειδικό Νηπιαγωγείο.

IMG 20231016 103614

Παγκόσμια ημέρα των Ζώων

Παγκόσμια Ημέρα των Ζώων σήμερα και το σχολείο μας το επισκέφθηκαν αγαπημένα ζωάκια!!Η κ. Mallory Froc ανταποκριθηκε θετικά στην πρόσκληση μας και συζήτησε με τα παιδιά για τα ζωα.
Τα παιδιά του 10ου Νηπιαγωγείου και του Ειδικού Νηπιαγωγείου ενθουσιάστηκαν!!!
Το προσωπικό του 10ου Νηπιαγωγείου και του Ειδικού Νηπιαγωγείου ευχαριστεί θερμά την κ. MALLORY FROC γισ τη συμμετοχή της στις δράσεις μας.

IMG 20231004 113743 IMG 20231004 111141