ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!!!

Οι μαθητές της Γ΄τάξης του σχολείου μας  στέλνουν τις ευχές τους  για το Πάσχα που έρχεται!!!

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ & ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!

ΕΥΧΕΣ ΑΠΟ ΤΟ Γ΄1

pasxa1

ΕΥΧΕΣ ΑΠΟ ΤΟ Γ΄2

pasxa2

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ

11-1-2017

Ώρα αποστολής: 15.25

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΟΜΩΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Κλειστά θα παραμείνουν αύριο, Πέμπτη 12 και την Παρασκευή 13 Ιανουαρίου 2017, τα σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης καθώς και τα Κέντρα Ενισχυτικής Διδασκαλίας του Δήμου Θεσσαλονίκης.

Κλειστοί θα παραμείνουν αύριο και την Παρασκευή για λόγους ασφαλείας, και οι δημοτικοί παιδικοί σταθμοί, ενώ για περιπτώσεις έκτακτης ανάγκης οι γονείς μπορούν να επικοινωνούν με τα τηλέφωνα 2313 – 317.714 και 2313 – 317.720

Τι θα ισχύσει αναλυτικά στον δήμο Θεσσαλονίκης για σχολεία κι άλλες δομές

Κλειστά θα παραμείνουν και αύριο, Τετάρτη 11 Ιανουαρίου 2017, τα σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης καθώς και τα Κέντρα Ενισχυτικής Διδασκαλίας του Δήμου Θεσσαλονίκης.

Κλειστοί θα παραμείνουν αύριο, για λόγους ασφαλείας, και οι δημοτικοί παιδικοί σταθμοί, ενώ για οποιαδήποτε εξέλιξη της τελευταίας στιγμής θα υπάρξει σχετική ανακοίνωση. Για περιπτώσεις έκτακτης ανάγκης συστήνεται στους γονείς να επικοινωνούν με τα τηλέφωνα: 2313 – 317.714 και 2313 – 317.723.

Κλειστοί θα παραμείνουν αύριο και οι παιδικοί σταθμοί του Οργανισμού Βρεφονηπιακής Παιδικής και Οικογενειακής Μέριμνας (ΟΒΡΕΠΟΜ).

Ανακοίνωση Δήμου Θεσ/νίκης

Θεσσαλονίκη

Κλειστά θα παραμείνουν και αύριο τα σχολεία στον Δήμο Θεσσαλονίκης αύριο Τρίτη 10 Ιανουαρίου

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

e-mail: press@thessaloniki.gr, www.thessaloniki.gr

ΒΑΣ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ A΄ 1

ΤΗΛ.2313.317.172, 2313.317.168, FAX: 2313.317.187

8-1-2017

Ώρα αποστολής: 18.00

ΚΛΕΙΣΤΑ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝ ΑΥΡΙΟ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Κλειστά θα παραμείνουν τα σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης καθώς και τα Κέντρα Ενισχυτικής Διδασκαλίας του Δήμου Θεσσαλονίκης, αύριο, Δευτέρα 9 Ιανουαρίου 2017, λόγω των προβλημάτων που προκαλεί ο παγετός στους καυστήρες των σχολικών κτιρίων.

Η απόφαση ελήφθη κατόπιν της ενημέρωσης εκ μέρους των διευθυντών των σχολείων, έπειτα από την πρόσκληση που απηύθυνε ο Δήμος Θεσσαλονίκης, από την οποία προέκυψε ότι τα περισσότερα σχολεία αντιμετωπίζουν προβλήματα στη θέρμανση των κτιρίων τους εξαιτίας του ψύχους.

Οι υπηρεσίες του Δήμου Θεσσαλονίκης παραμένουν σε επιφυλακή και συνεργάζονται στενά με τη σχολική κοινότητα, προκειμένου να αντιμετωπιστούν το δυνατόν συντομότερα οι δυσλειτουργίες. Θα υπάρξει νεότερη ενημέρωση για οποιαδήποτε εξέλιξη.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

Ο Σύλλογος διδασκόντων του σχολείου μας εύχεται σε όλους τους μαθητές και στις οικογένειές τους :

xrist dendro

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!

«ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΜΕ»

Η ΠΑΙΔΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ :

«ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΜΕ»

ta-myala-pou-kouvalas-1

ΒΑΣΙΣΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ:

«ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΣ»,

ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ   ΣΤΙΣ 13 ΙΟΥΝΙΟΥ ΣΤΙΣ 6:30 Μ.Μ. ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΤ’2

ΣΤΟ  107ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ

(ΝΕΜΕΑΣ 1, ΤΗΛ. 2310-456213).

ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ

«πασχαλινό»

πασχαλινό φυλλάδιο

Καλό Πάσχα σε όλους!

Καλή ξεκούραση και καλή αντάμωση στις 9/5!

Αγαπητοί μαθητές,
Ανακοινώθηκε ο 10ος Μαθητικός Διαγωνισμός «Παιχνίδι και Μαθηματικά» στο πλαίσιο του περιοδικού «ο μικρός Ευκλείδης» της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας για τους μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης του Δημοτικού σχολείου. Θα διεξαχθεί στις 4 Μαρτίου 2016, ημέρα Παρασκευή κατά τις δύο πρώτες διδακτικές ώρες. Για προηγούμενα θέματα και εξάσκηση μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας hms.gr. Προς το παρόν, παρακαλώ όλοι σας να ασχοληθείτε με τα θέματα που επισυνάπτω για να τα συζητήσουμε τη Δευτέρα.

η κυρία (!)

themata_lyseis_st_2012

ΗΜΕΡΑ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ

Την Τρίτη 9 Φεβρουαρίου 2016 γιορτάζεται για 13η συνεχή χρονιά σε όλο τον κόσμο η ημέρα ασφαλούς διαδικτύου. Το σχολείο μας φέτος έγινε πρεσβευτής της ημέρας αυτής σε συνεργασία με το saferinternet. Το σύνθημα είναι :

«Ανάλαβε δράση για ένα καλύτερο Διαδίκτυο!»

(«Play your part for a better internet!»)

SID2016_greece_Logo_High_Quality