Στο πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής

Στις 11 Φεβρουαρίου 2016 οι μαθητές της Δ΄ τάξης του σχολείου μας επισκέφθηκαν το Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής. Πήγαν εκεί εξαιτίας του βιβλίου της Γλώσσας. Σε μια σελίδα έλεγε για ένα σχολείο που πήγε κι αυτό στο Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής. Μέσα στο χώρο του υπήρχαν χώροι, πλατείες, πεζοδρόμια, διαβάσεις, πινακίδες σήμανσης και φανάρια. Εκεί μαθαίνουν τα παιδιά να περνάνε σωστά δρόμους και πλατείες. Μάλιστα ένας κύριος τους εξήγησε πως δεν πρέπει να περνάνε το δρόμο ποτέ μα ποτέ με κόκκινο. Μετά έκαναν και ποδήλατο. Ένιωσαν πολύ μεγάλη χαρά και ενθουσιασμό, διότι μάθανε πολλά πράγματα.
Η δημοσιογράφος σας
Ορνέλα

Οι μαθητές της Δ΄ τάξης με αφορμή το ποίημα που συνέθεσε ο συμμαθητής μας Παύλος και την επίσκεψη που πραγματοποιήσαμε στο Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής ζωγραφίσαμε….